Orb tutorial

Pokażę jak stworzyć w photoshopie taki orb. Orb Najpierw otwórz nowy dokument (File New) o wymiarach np. 270px na 374px. Ustaw kolor tła na jaki chcesz.
Utwórz nową warstwę i nazwij ją "zewn obręcz". Narysuj na tej warstwie kółko (będzie to największe obramowanie) np. koloru czarnego. Użyj Ellipse Tool (aby narysować idealne koło w trakcie rysowania przytrzymaj klawisz Shift). Orb Utwórz nową warstwę i nazwij ją "wewn obręcz". Narysuj tym razem koło koloru niebieskiego (mniejsze od poprzedniego). Orb

Następnie przytrzymując klawisz Ctrl kliknij na miniaturkę warstwy "wewn obręcz", aby ją zaznaczyć i przejdź do warstwy "zewn obręcz". Kliknij Delete.
Przejdź do Blending Options (Opcje mieszania) dla warstwy "zewn obręcz" i dodaj: Orb Orb Orb Orb Przejdź do warstwy "wewn obręcz" i dodaj następujące opcje mieszania. Orb Orb Utwórz kolejną warstwę i nazwij ją "orb". Narysuj kółko troszkę mniejsze od "wewn obręcz". Orb Następnie przejdź do Blending Options (opcji mieszania) i dodaj: Orb Orb Orb Ustaw warstwy w następującej kolejności: Tło (najniżej), "wewn obręcz", "orb", "zewn obręcz".
Utwórz nową warstwę i nazwij ją "highlight". Przesuń tą pod warstwę "zewn obręcz" ale nad "orb". Następnie weź narzędzie Elliptical Marquee Tool (zaznaczenie eliptyczne). Przeciągając i przytrzymując Shift zaznacz kółko jak poniżej.Orb Weź narzędzie gradientu (Gradient Tool) i ustaw White to transparent, linear style. Przejedź gradientem z góry na dół w kolistym zaznaczeniu. Później zmniejsz krycie warstwy "highlight" na 42%. Orb Nasz orb jest już gotowy. Dodam jeszcze jakiś napis aby lepiej się prezentował. To końcowy efekt. Orb